Hiszpania

Hiszpania Typowym krajem nastawionym na przyjmowanie wielu turystów z zagranicy, jest nie wątpliwie Hiszpania. Co roku odwiedzają ją miliony, wszystko za sprawą zawsze ładnej, cieplej pogody oraz licznych atrakcji. Hiszpania ze względu na swoje położenie jest watra odwiedzenia w zasadzie o każdej porze roku. Najcieplej jest tutaj od maja do września, wtedy też spotkać można tutaj najwięcej zwiedzających. Jeśli natomiast chcemy trochę spokoju i wypoczynku jak najbardziej możemy tu przyjechać nawet zimą. Jeśli już nasycimy się wypoczynkiem na plaży zawsze możemy zacząć zwiedzać Hiszpanię, kryje się w niej wiele zabytków. Najlepszym miejscem do poznania kultury Hiszpanii jest Barcelona, w miejscu tym zetkniemy się z historią, w zasadzie na każdym rogu. Całe miasto zbudowane jest ze starych kamienic oraz budowli, do najbardziej zachwycających należą katedry oraz bulwary. W pobliżu Barcelony mieści się kolejne ważne miejsce, na trasie zwiedzania czyli Sewilla, to właśnie w niej dobywają się co roczne walki byków. Hiszpanie bardzo cenią sobie niebezpieczeństwo i adrenalinę, nic więc dziwnego, że ich ukochanym sportem jest corrida czyli gonitwa z bykami. Sporty te są bardzo ekstremalne i często prowadzą do zgonu przypadkowych osób, a mimo to chętnych do ich uprawiania z roku na rok przybywa. Hiszpania jako jedna z niewielu państw może pochwalić się tak licznymi wyspami, można na nich nie tylko wypoczywać ale również zwiedzać, przykładem takiej wyspy jest Kordoba na której znajduje się wspaniały meczet Mezqita jeden z najstarszych na świecie. Bardzo ciekawym elementem meczetu jest jego wnętrze, składa się na nie aż 856 kolumn. Kolejnym ważny miejscem i równie ważnym dla turystów jest Madryt. Szczególną uwagę będąc w tym miejscu należy zwrócić przede wszystkim na piękne pałace i muzea. Hiszpania to nie tylko zabytki czy też kultura ale przede wszystkim ludzie i ich życie. W Hiszpanii czas biegnie po woli. W ciągu dnia każdy leniwie wypoczywa aby zebrać siły na wieczór. Dopiero po zmroku miasto tętni życiem, turyści mogą skorzystać z wielu pubów i sklepów, które otwarte są do samego rana.

Wiedeń

Wiedeń Każdy kto planuje wycieczkę do Austrii nie może pominąć w swych planach Wiednia. Jest on stolicą Austrii i jednocześnie największym jej miastem. Wiedeń posiada bardzo wiele walorów co sprawia, że co roku odwiedzają go rzesze turystów. Wiedeń można z pełną świadomością uznać za kolebkę kultury, to właśnie tutaj znajdują się liczne budowle pochodzące nawet z osiemnastego wieku. UNESCO wpisało to piękne miasto na listę światowego dziedzictwa ze względu na wiele atrakcji i zabytków jakie czekają tutaj na zwiedzających. Jednym z najważniejszych miejsc w Wiedniu jest nie wątpliwie Hofburg, jest to zabytkowa budowla licząca sobie już siedemset lat, co ważne dawniej była siedzibą potężnego rodu Habsburgów. Cały obiekty jest porostu ogromny, zachwyca ilością komnat, kapliczkami, klatkami schodowymi. Pałac liczy 240m, niestety oryginalnym jego fragmentem jest tylko kaplica. Czas oraz zmiana właścicieli spowodowała, że budowla była stale zmieniana i przekształcana. Obok Hofburga drugim ważnym miejscem w Wiedniu jest stare miasto, w którym to mieści się katedra św. Stefana. Budowla powstała w średniowieczu i znakomicie zakonserwowana jest po dziś dzień. Mówiąc o Wiedniu nie można pominąć licznych jego atutów którymi są niewątpliwie pałace. Pierwszym znaczącym obiektem jest Schonbrun, który zachwyca bogactwem zdobień oraz stiuków, drugim ważnym kompleksem jest na pewno Belweder który składa się z dwóch budynków oddzielonych od siebie majestatycznymi ogrodami. Kiedyś budowla była typowo mieszkalną, obecnie jest tylko miejscem gdzie możemy oglądać znakomite dzieła sztuki. Wiedeń jest znakomicie przygotowany na przybycie turystów, ma też dla nich pewne udogodnienia, czyli po pierwsze przejazdy które są ważne kilka dni, oraz bilety które upoważniają zwiedzającego do korzystania z atrakcji Wiednia za darmo. Co ważne Wiedeń jest miastem gdzie jest naprawdę spokojnie, większość osób porusza się pieszo dzięki czemu zmniejsza się emisje hałasu i zanieczyszczeń. Każdy kto chce miło spędzić czas wolny i dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy na pewno powinien wybrać to miejsce na wakacje.

Algieria

Algieria Piękne równiny, malownicze krajobrazy oraz wiele cudownych miejsc do zwiedzania, to tylko nie liczne atuty jakie posiada Algieria. Najważniejsze miejsce kultury oraz przemysłu dla Algierii znajduje się w jej stolicy Algierze. To właśnie tutaj mieszczą się ośrodki nauki, oraz metro które jest w Afryce prawdziwą rzadkością. Na tym dzikim terenie tylko w dwóch miejscach znajdują się udogodnienia w postaci metra, tradycyjnym środkiem komunikacji są głównie rowery oraz zwierzęta. Sama historia tego magicznego miasta, Algierii jest bardzo ciekawa, początkowo zamieszkiwali ją Arabowie którzy założyli na terenach Algieru pierwsze miasto, z czasem stało się ono punktem handlowym i ośrodkiem korsarstwa. Rozwój miasta oraz jego położenie sprawiało, że wiele osób chciało je przejąć, głównie starali się o to francuzi. Miejsce to jest wyjątkowe również dla nas Polaków, ponieważ to na tym terenie podczas trwania drugiej wojny światowej utworzona została agencja Afryka. Algieria jest bardzo bogatym miastem, nie tylko ekonomicznie ale też pod względem kulturowym, styka się tutaj wiele religii oraz kultur. Jako miasto teren ten jest bardzo specyficzny, można podzielić go na dwie części, czyli tą nowoczesną typowo biznesową oraz historyczną. Będąc w Algierze wycieczkę powinniśmy rozpocząć od wizyty w meczecie, jest ogromną konstrukcją która powstała w jedenastym wieku. Ze względu na znaczenie historyczne oraz religię jest dostępny dla zwiedzających tylko na zewnątrz. Kolejną ważną atrakcją miasta jest nie wątpliwie Pomnik Chwały i Męczeństwa. Punkt ten jest bardzo charakterystyczny i stanowi pamięć o walkach Algierczyków o niepodległość. Algier jest miastem historycznym w którym mieści się wiele miejsc ciekawych pod względem kulturowym, do jednego z nich zaliczamy Muzeum Narodowe. W miejscu tym znajdują się ciekawe ekspozycje wprowadzające turystę w dawny świat pochodzący nawet z czasów prehistorycznych, nie wątpliwym rarytasem dla turystów są stroje mieszkańców miasta oraz grobowiec królowej Sahary. Oprócz zabytków kulturowych Algieria może poszczycić się również pięknymi terenami, które zapierają dech w piersi, wszystkie pomniki przyrody są naturalne i dziewicze.

Meksyk

Meksyk Walory finansowe często powodują, że zamiast wakacji w kraju wybieramy zagranicę. Kusi nas coś nowego, nowa kultura oraz zwiedzanie. Jednym z miejsc do których na pewno watro jest się wybrać jest Meksyk, kraj ten usytuowany jest w Ameryce Północnej, sąsiaduje przede wszystkim z USA, Gwatemalą oraz Morzami Karaibskim i Zatoką Meksykańską. Meksyk jest bardzo specyficznym miejscem ze względu na swoje położenie z jednej strony kusimy pięknymi plażami turystów, a z drugiej licznymi górami i szczytami. Zwiedzający ten kraj śmiało mogą skorzystać zarówno z czynnego jaki biernego wypoczynku. Meksyk podobnie jak i Rosja boryka się jednak z wieloma problemami, największy stanowią fundusze, państwo jest bardzo piękne ale też i biedne. Występuje tutaj podział na klasę bogatą oraz biednych którzy stanowią większą cześć całej ludności. Turystom kraj ten kojarzy się ze słynnym alkoholem oraz mieszkańcami chodzącymi w sombrero, tym czasem Meksyk skrywa w sobie wiele zabytków i ciekawych historii. Jednym z miejsc które na pewno watro jest odwiedzić jest miedziany kanion, jest wspaniałym cudem natury wyrzeźbionym w wulkanicznej skale. Co watro podkreślić kanion kusi swym pięknem i licznymi rzekami ale nie tylko, w jego pobliżu znajdują się liczne lasy sosnowe w których możemy spotkać piękne krajobrazy. To wspaniale połączenie wody i skały sprawia, że coraz więcej turystów odwiedza to miejsce. Kolejnym atrakcyjnym punktem na trasie zwiedzania Meksyku jest niewątpliwie Monterrey, jest to trzecie co do wielkości miasto Meksyku. Punkt ten znany jest przede wszystkim z kwitnącego przemysłu. W miejscu tym możemy odnaleźć także architekturę pochodząca z dawnych czasów. Monterrey jest bardzo znanym miastem również ze względu na swoje położenie, na zachodzie tego terenu znajdują się piękne górzyste tereny i ogromny park narodowy, który stanowi schronienie dla wielu gatunków fauny i flory. Meksyk jest bardzo specyficznym miejscem, znajdziemy tutaj kaktusy, wulkany, w zasadzie wszystko. Na tak nie wielkim terenie znajduje się wielka różnorodność zjawisk i ludzi.

Australia

Australia Świeże powietrze, liczne parki zieleni to tylko niektóre z zalet jakie posiada Australia. W miejscu tym występuje duża różnorodność jeśli chodzi o patki oraz zwierzęta, nic więc dziwnego, że to właśnie Kokobarę, małego ptaka wybrano na symbol tego kontynentu. Australia jest dość sporym państwem, zajmuje w rankingu szóste miejsce co do wielkości. W miejscu tym możemy zauważyć wyraźny podział, mianowicie na dobrze rozwinięte miasta oraz obszar pustynny. W miastach możemy zobaczyć liczne zabytki, dzieła sztuki, jest to także miejsce nauki wielu młodych ludzi którzy przyjeżdżają tutaj głównie z zagranicy. Każdy kto chce się rozwijając i zdobyć wyksztalcenie może liczyć na wspaniałą kadrę nauczycielską, trafiają tutaj jednak tylko najlepsi uczniowie. Co ważne Australia ma najmniejsze zaludnienie ze wszystkich państw, wynosi ona cztery osoby na kilometr kwadratowy, nie bez znaczenia jest to dla miast które choć dobrze prosperujące są ciche, ogrodzone mnóstwem zieleni, za którą Australijczycy wręcz przepadają. Jeśli zanudzi się nam miejski tryb życia możemy naturalnie udać się na pustynie. Tu oprócz bezkresnego piasku znajdują się liczne kaniony, spotkać na swojej drodze możemy też bardzo ciekawe gatunki zwierząt przede wszystkim kangury, szarańcze czy nawet ogromne jaszczury. Wszystkie te gatunki żyją na wolności i absolutnie nie można ich zabijać. Aby dobrze poznać Australię musimy na pewno spotkać się z jej mieszkańcami, którymi są Aborygeni, co ważne część z nich nadal żyje w zgodzie z naturą, czyli zamieszkują busz i żywią się tym co daje im ziemia, niewielka część odrzuciła tradycyjny model życia i obecnie bytuje jak biały człowiek. Australia jest bardzo ciekawym kontynentem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ci którzy lubią bierne wypoczywanie mogą skorzystać z atrakcji jakie czekają na nich w miastach, z kolei reszta może zawsze wybrać się na pustynie lub do buszu. To zestawienie jakie tutaj występuje, czyli bogata roślinność oraz piaszczysta pustynia dodatkowo zachęcają, aby odwiedzić to magiczne miejsce na wakacjach.