Dolina pięciu stawów

Dolina pięciu stawów Tatry słyną nie tylko ze wspaniałych gór ale tez wielu innych atrakcji. W miejscu tym każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbicie wspinaczek mogą skorzystać z górzystego ukształtowania terenu, z kolie jeśli lubimy zwiedzać i obcować z naturą z pewnością odnajdziemy się wśród pięknych wodospadów i dolin malowniczo położonych. Tatry zyskały swoją sławę dzięki malowniczym terenom, tylko w tym magicznym miejscu panuje taka ogromna różnorodność krajobrazu, zwierząt. Wśród wielu atrakcji Tatar nie możemy pominąć Doliny pięciu stawów. Zasługuje ona na specjalne uznanie oraz zainteresowanie ze stronu turystów, ponieważ co watro podkreślić jest ona najrozleglejszą z polskich dolin. Dolina pięciu stawów swoją oryginalność zawdzięcza malowniczemu położeniu, wznios się na wysokości powyżej 1665 m n.p.m. i jest naturalnym przedłużeniem Doliny Roztoki. Sama nazwa jest bardzo adekwatna do terenu, ponieważ znajduje się tutaj pięć stawów, wyróżniamy wśród nich staw Przedni, Mały, Wielki, Czarny i Zadni. Ukształtowanie Tatr i liczne szlaki pozwalają turyście na dotarcie do pierwszych terenach stawów, z kolei piąty widoczny jest z drogi na Zawrat. Co ciekawe na terenie tym znajduje się jeszcze jeden mały zbiornik wodny który nosi nazwę Wolne Oko, dlatego też wiele osób spiera się co do słuszności pierwotnej nazwy. Szlaków które prowadzą do Doliny pięciu stawów jest stosunkowo wiele jednak najczęściej wybieranym jest szlak zielony prowadzący przez Wodogrzmoty Mickiewicza i Dolinę Roztoki. Co istotne w sąsiedztwie tych pięknych jezior znajduje się tak wszystkim dobrze znane Morskie oko. Dolina Pięciu stawo to miejsce magiczne można tutaj wypocząć i obcować do woli z naturą. Jeziora są przepiękne i bardzo czyste, ponieważ są jak najbardziej pod ochroną. Największym zbiornikiem wodnym występującym na tym terenie jest jak sama nazwa głosi Wielki staw, który ma powierzchnię 34,1 ha i imponującą głębokość 79 metrów. Dolina pięciu stawo jest bardzo pięknym miejscem, ale najczęściej odwiedzanym porą letnią, wynika to przede wszystkim z ciężkich warunków atmosferycznych, kiedy na szlaku zalega śnieg trudniej dojść do wytyczonego punktu. Bez względu na to kiedy odwiedzimy ten teren musimy pamiętać aby zadbać o nasze bezpieczeństwo, czyli dokładnie czytać wskazówki zostawione na szlakach oraz stosować się do wytycznych sugerowanych przez przewodnika. Dolina pięciu stawów wciąż cieszy swoim wyglądem, ponieważ jest pod ochroną dlatego też należy przestrzegać kilku zasad wybierając się w te tereny. Najważniejszym aspektem jest nie śmiecenie i nie niszczenie tamtejszej fauny i flory.

Atrakcje turystyczne w Tatarach dla dzieci

Atrakcje turystyczne w Tatarach dla dzieci Każde wakacje wiąże się nie rozerwalnie z planowaniem miejsca do którego się wybierzemy. Do wyboru mamy bardzo wiele pięknych terenów wszystko zależy od tego czego dokładnie oczekujemy od wakacyjnego wyjazdu. Jeśli jesteśmy singlami lub młodymi ludźmi bez zobowiązań wówczas wachlarz możliwości jest ogromny, schody natomiast zaczynają się kiedy na wakacje wybieramy się z dziećmi. Te małe osóbki wiedzą dokładnie czego chcą i nie lubią monotonności dlatego też cały pobyt trzeba dobrze zaplanować. Znakomitym rozwiązaniem la rodzin z dziećmi jest nie wątpliwie wyjazd do Tatr, w miejscu tym każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli mogą zwiedzać, wspinać się podobnie jest też z dziećmi, jeśli natomiast są one małe wówczas szukamy mniej męczących atrakcji. Tatry są otwarte na ludzi w każdej kategorii wiekowej i tak małe dzieci możemy zainteresować licznymi parkami wodnymi. W miejscu tym nie tylko wylądują energie ale milo spędzą czas, na terenie zakopanego miejsc takich jest na prawdę wiele. Kolejnym sposobem na zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom jest wypożyczenie gokartów. Na maszynach tych mogą jeździć zarówno dzieci jaki dorośli. Sport ten jest bardzo polecany, ponieważ nie tylko czynnie wypoczywamy na świeżym powietrzu ale dodatkowo możemy podziwiać piękną panoramę okolic. Najwięcej punktów z gokartami znajduje się na Gubałówce. Co ważne trasa po której gokarty się przemieszczają jest bardzo różnorodna, małe dzieci mogą korzystać z tras asfaltowych gdzie powierzchnia jest prosta i łatwa do przejazdu, dla nieco starszych osób przewidziane są tereny bardziej trudne, górzyste. Kolejną dość nową atrakcją górską jest zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce, można z niej korzystać od wiosny do później jesieni. Tor jest bardzo krety i zjeżdża się po nim wyprofilowanym wózkiem co ważne w każdym monecie można go zatrzymać, ponieważ posiada hamulec ręczny. Liczne atrakcje czekają na dzieci również w porze zimowej wtedy swoją karierę zaczynają liczne szkółki nauki jazdy na nartach. Jeśli dziecko nie jest zwolennikiem sportów zimowych wówczas może skorzystać z innych rozwiązań ,czyli na przykład małpiego gaju. W miejscu tym najmłodsi mogą skorzystać z licznych basenów z kulkami, labiryntów, dmuchawców i kawiarenki ze słodyczami. Kolejnym pomysłem jest udanie się do studia ceramiki w miejscu tym pod czujnym okiem animatora zabaw dziecko może miło spędzić czas wolny, stworzyć swoja własną figurkę ceramiczną zabawy te są przewidziane dla dzieci w każdym wieku.

Turystyka krajowa

Turystyka krajowa Cudze chwalicie swego nie znacie głosi stare przysłowie i czasami faktycznie nie doceniamy tego co mamy w zasięgu ręki. Dotyczy to również atrakcji turystycznych. Nie ma nic w tym złego jeśli ktoś chce poznawać obce kultury i odwiedzać inne kraje, jednak czasami na samym początku odrzucamy pomysł wyjazdu gdzieś w Polskę zapominając jak wiele do zaoferowania ma nasz kraj. Mamy dostęp do morza, piękne góry, jeziora a i na nizinach znajdzie się wiele ciekawych rzeczy. Ponadto ciągle się rozwija baza turystyczna dlatego bez problemu znajdziemy obiekty o interesującym nas standardzie,. Od gospodarstw agroturystycznych, poprzez pensjonaty, hotele, po piękne zamki i pałace. Wczasy w siodle, na rowerze, w kajaku czy na łódce, to tylko część oferty. Ponadto jeśli jednak chcemy spędzić urlop za granicą, to przecież możemy wybrać się na wycieczkę po kraju kiedy mamy nieco mniej wolnego czasu, chociażby na weekend. W wakacje jest też cała masa imprez w różnych częściach kraju, które są atrakcyjne dla przyjezdnych. Niekiedy szukając ciekawej formy spędzania wolnego czasu możemy się zdziwić jakie niespodzianki znajdziemy w Polsce. Chociażby góry stołowe, to ewenement przyrodniczy, podobnie jak rozlewiska Biebrzy czy Puszcza Białowieska. Wielu zauroczą rogalińskie dęby inni wybiorą spływ Dunajcem albo kanał ostródzko – elbląski, będący wyjątkowym rozwiązaniem technicznym. Można podążać także szlakiem architektury odwiedzając Kotlinę Jeleniogórską, wybrać się szlakiem orlich gniazd albo pozwiedzać prastary Kraków. Propozycji nie brakuje. Amatorzy bardziej leniwego wypoczynku nie powinni także narzekać na brak ofert i to bez względu na to czy wolą pojechać nad morze, jeziora lub wybiorą inne zakątki Polski. Wypoczynek tematyczny to także cała gama możliwości. Coś dla siebie znajdą miłośnicy lotnictwa, wojska, zabytków techniki, kolei, wielbiciele rowerów, ale również osoby chcące odwiedzić miasteczko niczym żywcem przeniesione z Westernu lub zobaczyć jak żyją Indianie. W Polsce także można wybrać się na fotograficzne safari gdzie nie brakuje również egzotycznych okazów. Propozycji skierowanych do osób z różnymi zainteresowaniami jest bardzo wiele, wystarczy tylko trochę poszukać, a przede wszystkim chcieć poznać bliższe i dalsze okolice.